Pirmadienis, 2018 m. spalio 22d., 23:54
Kontaktinis telefonas: 8 5 2371 836
Neįgaliesiems
Titulinis Svetainės medis El. paštas
  • Teksto dydis:
  • A
  • A
  • A
Padovanokime sparnuočiams namus

Gabrielė Ivanauskaitė

Pabradės „Ryto“ gimnazijos

8a klasės mokinė

 

Kovas skambiai skaičiuoja minutes, valandas ir dienas ilgai laukto ir geriausio metų laiko – pavasario. Nors pavasaris ir vėluoja, bet miško mozaika jau keičiasi: augalai ruošiasi vegetacijos pradžiai, aktyvėja paukščių gyvenimas, prasideda džiaugsmingas, nors ir pilnas rūpesčių,  laikotarpis visiems miško gyventojams.

Kovo 18 dieną Pabradės „Ryto“ gimnazijos mokiniai dalyvavo Generalinės miškų urėdijos, Aplinkos ministerijos ir miškų urėdijų organizuotoje  visuotinėje akcijoje „Devyniasdešimt paukščių pavasarių“. Šiemet sukanka 90 metų, kai pirmą kartą žymaus Lietuvos gamtininko profesoriaus Tado Ivanausko iniciatyva buvo surengta Paukščių diena. Siekiant įprasminti šio žymiausio Lietuvos gamtininko nuopelnus gamtai, visuomenei  Nemenčinės miškų urėdija  organizavo  inkilų kėlimo šventę.

Šaltą, bet saulėtą pirmadienio rytą gimnazijoje sulaukėme svečių iš Nemenčinės miškų urėdijos Žeimenos girininkijos. Girininkas Vytis Tupkauskas jaunųjų miško bičiulių būrelio „Alksniai“  nariams surengė viktoriną, kurioje mokiniai  turėjo atpažinti paukščius . Aktyviausi viktorinos dalyviai džiaugėsi sulaukę dovanų, kurios ilgai primins prasmingą akciją. Po viktorinos iškeliavome kelti inkilų, kuriuos pagamino mokiniai ir Žeimenos girininkijos  darbuotojai.  Namus sparnuočiams įkėlėme į medžius šalia daugiabučių, tikėdamiesi, kad melodingos  jų  giesmės džiugins Pabradės miesto gyventojus.

Taip pat mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo fotografijų konkurse „Paukščiai-mažieji draugai“. Aktyviausi šio konkurso dalyviai buvo  Ibg klasės mokinys Audrius Jerašius, Iag klasės mokinė Ieva Savanovičiūtė, 6a klasės mokinė Sandra Matiusovičiūtė.   

Nuoširdžiai dėkojame Nemenčinės miškų urėdijos Žeimenos girininkijos girininkui Vyčiui Tupkauskui ir visiems Nemenčinės miškų urėdijos darbuotojams už suteiktas  žinias apie paukščius ir nuostabias akimirkas inkilų kėlimo šventėje.

 
Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Kontaktai

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys
Vilniaus g. 60, LT- 15173, Nemenčinė
Tel., faks. 8 5 2371 836, 8 5 2381614
El.paštas info@nmu.lt

Darbo laikas

I-IV:                   8.00 - 17.00
V:                      8.00 - 16.45
Pietus:          12.00 - 12.45

Visos teisės saugomos. © 2018 VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinysIT Sprendimai: UAB Intermedija ®