Sekmadienis, 2018 m. rugsėjo 23d., 23:10
Kontaktinis telefonas: 8 5 2371 836
Neįgaliesiems
Titulinis Svetainės medis El. paštas
  • Teksto dydis:
  • A
  • A
  • A
Susitikimas su privačių miškų savininkais Nemenčinės miškų urėdijoje

Susitikimas su privačių miškų savininkais Nemenčinės miškų urėdijoje

 

Privatūs miškai valstybei svarbūs ne mažiau, kaip valstybiniai, todėl valstybinius miškus tvarkantys miškininkai nepalieka be dėmesio ir privatininkų – vykdo miškų apsaugą nuo gaisrų ir kitų stichinių nelaimių, padeda vykdyti bendrą priežiūrą. Siekdami padėti geriau tvarkytis privačių miškų savininkams, Valstybinės miškų tarnybos, Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos, urėdijų ir miškų savininkus vienijančių visuomeninių organizacijų atstovai reguliariai, o taip pat pagal poreikį konsultuoja privatininkus.

Šių metų vasario ir kovo mėnesiais Valstybinė miškų tarnyba (VMT) ir Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos (GMU) šalies miškų urėdijose vykdo tradicinius susitikimus urėdijose su privačių miškų savininkais, kur jie konsultuojami miškų naudojimo, atkūrimo, įveisimo ir apsaugos klausimais. Vienas susitikimų vasario 20 d. įvyko Nemenčinės miškų urėdijoje, kur susirinko urėdijos veiklos teritorijoje – daugiausia Vilniaus ir Švenčionių rajonuose, miško valdas turintieji savininkai.

Į susitikimą sugužėjo gražus būrelis miško savininkų, kuriuos konsultavo GMU Miško atkūrimo ir apsaugos skyriaus vedėjas Dainius Adžgauskas, VMT Miškų kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Hermina Pekarskienė, VMT Vilniaus teritorinio poskyrio vedėjas Saulius Gatelis ir vyriausieji specialistai Ramūnas Stankevičius, Tadeuš Oblačinskij, Gediminas Martišius, taip pat Nemenčinės miškų urėdo pavaduotoja Danutė Kazakevičienė ir urėdijos specialistai.

Įžanginiame žodyje H. Pekarskienė supažindino susirinkusius su VMT įtakos ir atsakomybės ribomis, pateikė plačią informaciją dažniausiai šalies privačių miškų savininkams kylančiais klausimais. Po jos kalbėjęs D. Adžgauskas supažindino susirinkusius su galimybėmis pasinaudoti Europos Sąjungos parama pagal Kaimo plėtros programos priemones, skirtas privačių miškų produktyvumui gerinti ir naujiems miškams įveisti. Apie Nemenčinės urėdijos veiklą, kuri apima miškininkystę ir miškų sertifikavimą, priešgaisrinę ir sanitarinę miškų apsaugą, miško atkūrimą ir rekreaciją, ir kitas sritis, papasakojo šios miškų urėdijos urėdo pavaduotoja D. Kazakevičienė.

Miško savininkai turėjo daug klausimų, į kuriuos miškų specialistai atsakinėjo nuoširdžiai ir kompetentingai. Buvo kalbama ne tik apie miško priežiūrą, medienos kirtimo ir gabenimo taisykles, bet ir apie nuobaudas, gręsiančias miško savininkams, nesilaikantiems nustatytų taisyklių. Be profesinių klausimų, susitikimo metu miškų savininkai buvo supažindinti su urėdijos teikiama pagalba ir paslaugomis privačių miškų savininkams.

 

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Kontaktai

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys
Vilniaus g. 60, LT- 15173, Nemenčinė
Tel., faks. 8 5 2371 836, 8 5 2381614
El.paštas info@nmu.lt

Darbo laikas

I-IV:                   8.00 - 17.00
V:                      8.00 - 16.45
Pietus:          12.00 - 12.45

Visos teisės saugomos. © 2018 VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinysIT Sprendimai: UAB Intermedija ®