Sekmadienis, 2018 m. rugsėjo 23d., 23:08
Kontaktinis telefonas: 8 5 2371 836
Neįgaliesiems
Titulinis Svetainės medis El. paštas
  • Teksto dydis:
  • A
  • A
  • A
Miškininkų šventė

Šiuo metu miškai Lietuvoje užima beveik 2,17 mln. ha arba apie 33,2 proc. visos valstybės teritorijos. Pusė jų, 1 mln. 60 tūkst. ha, valstybiniai miškai, trečdalis privatūs, o likusieji rezervuoti nuosavybės teisės atkūrimui. Taigi, artimiausiu metu apie 1 mln. ha miškų valdys privačių miškų savininkai, tačiau beveik visi miškų priežiūros rūpesčiai gula ant miškininkų pečių. Tiek valstybinius, tiek ir kitus miškus prižiūri 42 valstybės įmonės – miškų urėdijos, kurios kas rūpinasi vietos infrastruktūra, remontuoja kelius, gesina gaisrus, rūpinasi melioracija, tvarko poilsinius miškus, atlieka kitas visuomeninės paskirties funkcijas, tarp jų ir nemažą dalį socialinių problemų sprendžia. Taip, problemų ir rūpesčių miškininkams nestinga, o miškams nuolat kyla vis nauji pavojai, tačiau kartą per metus visi šalies miškininkai prisiverčia pamiršti kasdienius rūpesčius ir susirenka į savo profesinę švantę.

Miškininko diena – tai gražias tradicijas turinti šventė, švenčiama kiekvienų metų rugsėjo trečiąjį šeštadienį, tačiau taip iškilmingai kaip šiemet dar nebuvo pažymėta nė vienais metais. Rugsėjo 17 d. senojoje Vilniaus Rotušės aikštėje nuo pat ankstyvo ryto šurmuliavo iš visos Lietuvos susirinkę miškininkai, veikė miškų urėdijų paviljonai, kuriose savo pasiekimus demonstravo visų šalies miškų urėdijų atstovai.

...Atrodė, net žemė šypsojosi, kai linksmi, pasitempę, iš visos šalies susirinkę žaliomis uniformomis vilkintys miškininkai, lydimi Karo aviacijos dūdų orkestro, žygiavo iš Katedros aikštės link senosios Rotušės minėti savo profesinės šventės. Į šventę susirinko būriai vilniečių, tarp kurių buvo nemažai garbių svečių – Seimo nariai, aukšti valstybės pareigūnai, savo dalyvavimu miškininkus pagerbė aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas, taip pat buvo perskaitytas ir Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo laiškas.

- Neatsitiktinai šiuos metus Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė Tarptautiniais miškų metais. Virš visų miškų iškilęs pavojus, nes prioritetai ne tik Lietuvoje, bet ir kitur yra ekonominiai. O ekonomika, kaip visada, pasiglemžia dalį gamtos. Kažkada saulę mums atveždavo iš Maskvos, o prieš mėnesį kai kurie „emisarai” pasirūpino atvežti mums naują darbo modelį iš Europos Sąjungos. Mūsų sistemą norima skelti per pusę – miško auginimą atskirti nuo medienos ruošos... – taip naujausias miškininkų problemas įvardijo generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas.

Tačiau niekas negalėjo užgožti susirinkusiųjų šventinės nuotaikos. Besidominčiųjų miškais laukė specialistų konsultacijos, buvo dalijami lankstinukai, o A. Stulginskio universiteto Miškų fakulteto paviljone atsilankęs jaunimas buvo viliojamas studijuoti miškininkystę. Tuo tarpu aikštėje kvepėjo miškininkų vaišėmis - medžiotojų sriuba, kiaušiniene, blynais, kuriais miškininkai vaišino praalkusius lankytojus.

Gražiai atrodė, ir mūsų urėdijos paviljonas, kuriame kartu su Šalčininkų, Trakų ir Vilniaus urėdijų miškininkais buvo daugiau buvo akcentuojami darbo ir priešgaisrinės saugos klausimai, tačiau ir čia netrūko įdomybių. Beveik visi apsilankę paviljone, ypač vaikai, stabtelėdavo prie įspūdingų žvėrių iškamšų, kurias atvežė Vilniaus urėdijos miškininkai. Šalčininkiečiai didžiuliame ekrane demonstravo įvairiausius vaizdo įrašus iš miškininkų gyvenimo, tarp kurių buvo nemažai ir istorinių, trakiškiai demonstravo darbo saugos priemones.

Mūsų urėdijos ekspozicija pasižymėjo dalijamos medžiagos – lankstinukų, knygelių ir pan. gausa, o Nemenčinės miškininkų pasididžiaviams buvo stendai supažindinantys su didžiausio Lietuvoje užrašo „Žalgiris 600“, pasodinto iš berželių ir eglaičių, sodinimu. Ypač ilgai prie jų stoviniavo šio sumanymo autorius – Seimo narys Petras Auštrevičius. Tiesa, dar šio užrašo kontūrus sunku įžiūrėti. „Medį sodini ne sau, o savo vaikams ir anūkams,“ - byloja liaudies išmintis. Tačiau toks jau miškininko darbas: jį pamatys tik ateinančios kartos.

 

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Kontaktai

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys
Vilniaus g. 60, LT- 15173, Nemenčinė
Tel., faks. 8 5 2371 836, 8 5 2381614
El.paštas info@nmu.lt

Darbo laikas

I-IV:                   8.00 - 17.00
V:                      8.00 - 16.45
Pietus:          12.00 - 12.45

Visos teisės saugomos. © 2018 VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinysIT Sprendimai: UAB Intermedija ®