Sekmadienis, 2018 m. rugsėjo 23d., 23:24
Kontaktinis telefonas: 8 5 2371 836
Neįgaliesiems
Titulinis Svetainės medis El. paštas
  • Teksto dydis:
  • A
  • A
  • A
Purviniškių girininkija alsuoja gyvenimu

Lengva šių metų žiema ir ankstyvas pavasaris paspartino miškasodžio darbus Nemenčinės urėdijos miškuose, todėl ne visi, norintys patalkininkauti miškininkams, sugebėjo pataikyti į gamtos ritmą. Britų banko „Barclays“ IT centro Vilniaus padalinio darbuotojų, jau ne pirmi metai talkininkaujančių Nemenčinės miškininkams, entuziazmas nebuvo pavėluotas ir šiemet. Praėjusį šeštadienį, balandžio 18 d., jauni bankininkai su savo atžalėlėmis, rinkosi prie Nemenčinės miškų urėdijos ir kur patraukė į jiems sodinimui paruoštą sklypą Purviniškių girininkijos miškuose.

...Tolėliau nuo didmiesčio esanti Purviniškių girininkija bene archajiškiausia ne tik Nemenčinės miškų urėdijoje, bet panašių į ją reikėtų gerokai paieškoti ir visoje Lietuvoje. Jos būstinė įsikūrusi girių apsuptyje, buvusiuose grafo Tiškevičiaus medžioklės namuose. Senieji pastatai atnaujinti ir pritaikyti nūdienos poreikiams, o miškai, kurių didžiąją dalį sudaro Kaptos, Alkos, Varnėnų, Šakymo, Blužnėnų, Dubingių ir Varlynės miškų masyvai, pasižymi biologine įvairove, todėl vilniečius ir kitų miestų miestelių gyventojus visada traukia šie miškai. Todėl Purėviniškių girininkija nuolat alsuoja gyvenimu.

Suprantama, Purviniškių girininkijos girininkui Arūnui Jociui tai sukelia papildomų rūpesčių, nes be gamybos darbų, tenka nemažai dėmesio skirti ir rekreacijai. A. Jociui ir jo žmonai Natalijai, kuri taip pat dirba Nemenčinės miškų urėdijoje ir visur jam padeda, šis darbas tarsi atgaiva. Nors girininkijos ribose 10 rekreacinės paskirties objektų, A. Jocius randa laiko ir darbui su visuomene. ...Dar visai neseniai čia aidėjo inkilus sugrįžtantiems paukščiams keliančių moksleivių krykštavimas, dabar jau reikia pasirūpinti ir talkininkais, norinčiais sodinti mišką, o talkininkų čia gausu ir kasmet vis nauji. Tai ir moksleiviai, ir ugniagesiai, pasodinę prieš porą metų Švento Florijono giraitę, ir „Maximos“ prekybos centro darbuotojai, o šiemet aps juos talkininkavo jaunieji bankininkai iš britų banko „Barclays“.

Apsiniaukęs šeštadienio rytmetis gero oro nežadėjo, tačiau talkininkų – vadybininkų ar kiti banko darbuotojų, solidžiai atrodančių darbo vietose, balsai buvo linksmi – juk ne kasdien miesto žmogui tenka pailsėti gamtoje, todėl bet kokia proga pabūti miške, susipažinti su miškininkų atliekamais darbais ir jiems patalkininkauti – tai šventė. Purviniškių girininkas A. Jocius padedamas kitų girininkijos darbuotojų, talkai pasirengė tinkamai. Talkininkų laukė paruošti medelių sodinimo įrankiai, specialiame tirpale išmirkytomis šaknimis sodinukai, todėl naujam miškui parengti plotai dar iki pietų buvo užsodinti. Per pusdienį talkininkai pasodino per 3000 eglaičių, pušaičių ir berželių.

Po talkos lengvai pavargusių talkininkų laukė miškininkų paruoštas stalas su kvapniomis ant laužo žarijų keptomis dešrelėmis. Kad geriau prisimintų vietas, kuriose pabuvojo, talkos dalyviai buvo apdovanoti kepurėlėmis su urėdijos atributika, kompaktiniais diskais apie Nemenčinės miškų urėdiją ir kitais suvenyrais. Daug klausimų apie miškininkų darbus, jų kasdienybę ir apie pačius miškus sulaukė miškų urėdo pavaduotoja Danutė Kazakevičienė, girininkas Arūnas Jocius ir kiti miškininkai, visiems dalyvavusiems ilgam pasiliks malonūs įspūdžiai apie mišką ir miškininkus.

VĮ Nemenčinės miškų urėdija informacija

 

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Kontaktai

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys
Vilniaus g. 60, LT- 15173, Nemenčinė
Tel., faks. 8 5 2371 836, 8 5 2381614
El.paštas info@nmu.lt

Darbo laikas

I-IV:                   8.00 - 17.00
V:                      8.00 - 16.45
Pietus:          12.00 - 12.45

Visos teisės saugomos. © 2018 VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinysIT Sprendimai: UAB Intermedija ®