Sekmadienis, 2018 m. rugsėjo 23d., 23:41
Kontaktinis telefonas: 8 5 2371 836
Neįgaliesiems
Titulinis Svetainės medis El. paštas
  • Teksto dydis:
  • A
  • A
  • A
ISTORINIS UŽRAŠAS „ŽALGIRIS 600“ – NEMENČINĖS MIŠKUOSE

Ilgam istorinį Žalgirio mūšį primins užrašas „Žalgiris 600“, suošęs Nemenčinės miškų urėdijos Arvydų girininkijos Bezdonių girioje, 6 ha plote. Šiame istoriniame miške taip pat pastatyta atminimo lenta, o šalia įkasta kapsulė su sodintojų palinkėjimai ateities kartoms.

Pirmajame sodinimo etape 2010 m. spalio 29 d. buvo pasodinta 7 tūkstančių eglaičių, o lygiai po pusės metų, šių metų balandžio 29 d. šį užrašą papildė 13 tūkst. berželių, kurie tarsi įrėmino pernai spalį pušyno fone iš eglaičių suformuotą užrašą. Vienuolikos simbolių užrašo ilgis siekia 551 metrą, o plotis – 60 metrų, tad Lietuvos rekordų knyga pasipildys nauju įrašu apie įspūdingo dydžio iš medžių suformuotas raides. Kaip užfiksavo duomenis apie rekordus renkančios agentūros „Faktum“ atstovai Lietuvoje, šis užrašas yra didžiausias ne tik mūsų šalyje, bet ir pasaulyje. Tačiau džiaugtis įrašu pasaulinėje Guinnesso rekordų knygoje kol kas ankstoka, nes neturime galimybės knygos sudarytojams pateikti vaizdinės rekordo medžiagos, kurią galima bus pateikti tik medžiams ūgtelėjus.

Užrašas „Žalgiris 600“ bus matomas net iš 2 km aukščio, todėl juo galės grožėtis Vilniaus oro uoste besileidžiančių ir iš jo kylančių lėktuvų keleiviai, o skirtingi medeliai parinkti tam, kad skirtingais metų laikais iš paukščio skrydžio šis užrašas būtų matomas vis kitomis spalvomis: rudenį, auksiniu geltoniu apsipylusius beržus paryškins sodri eglių žaluma, o žiemą tos pat eglaitės išryškins raidžių kontūrus balto sniego fone.

Sodinti didžiulio užrašo sugužėjo per du šimtus moksleivių iš įvairiausių Lietuvos mokyklų, iš Latvijos, Lenkijos, iš Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje. Jaunuosius miško bičiulius į renginį atvežė Vilniaus ir Valkininkų, Ukmergės ir Ignalinos, Šalčininkų ir Trakų miškų urėdijos. Į istorinio miško - užrašo sodinimo šventę atvyko ir daug garbingų svečių. Tai - renginio globėja Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Irena Degutienė ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Justinas Urbanavičius ir projekto iniciatorius, Seimo narys Petras Auštrevičius. Pagerbti Tarptautiniais miško metais vykstančios akcijos atvyko Čekijos, Ispanijos, JAV, Lenkijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Portugalijos, Vengrijos, Vokietijos ambasadų Lietuvoje vadovai ar jų atstovai, taip pat daug kitų svečių.

Prieš pradedant medelių sodinimą talkininkai buvo suskirstyti į grupes, o jiems vadovauti buvo paskirti miškininkai, atsakingi už atitinkamos raidės sodinimą. Garbingiausia medžių grupelė - raidės „Ž“ „karūna“ buvo patikėta sodinti užsienio šalių Lietuvoje pasiuntiniams, o sodinant pagrindinę raidės „Ž“ dalį jiems talkino Vilniaus Joachimo Lelevelio ir Trakų r. Onuškio vidurinių mokyklų, Vilniaus Šv. Kristoforo pagrindinės mokyklos ir Užupio gimnazijos moksleiviai. Raidę „A“ sodino Vilniaus r. Gedimino gimnazijos ir Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos atstovai, raidę „L“ - Juodšilių „Šilo“, Panevėžio r. Ramygalos ir Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijų. Prie raidės „G“ rikiavosi talkininkai iš Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos ir Vilniaus r. Marijampolio vidurinės mokyklos, priepirmosios raidės „I“ – iš Vilniaus Jėzuitų gimnazijos ir Molėtų r. Giedraičių A. Jaroševičiaus vidurinės mokyklos, prie raidės „R“ – iš Lenkijos Respublikos atvykę Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos, Punsko Dariaus ir Girėno gimnazijos ir Ignalinos Daugėliškio vidurinės mokyklos, antrąją raidę „I“ sodino gimnazistai iš Pabradės „Ryto“ ir Vilniaus Adomo Mickevičiaus gimnazijų, o raidę „S“ – jaunimas iš Vilniaus Salomėjos Nėries ir Minties gimnazijų, Bezdonių vidurinės mokyklos ir Pabradės vaikų globos namų.

Atitinkamos talkininkų grupės sodino ir skaičių „600“. Prie „šešeto“ darbavosi Vilniaus Sofijos Kovalevskajos ir Vilniaus Levo Karsavino vidurinių mokyklų bei Alytaus r. Makniūnų pagrindinės mokyklos moksleiviai, prie pirmojo „nulio“ kartu su Lazdynų vidurinės mokyklos moksleiviais triūsė entuziastai iš Panevėžio „Ąžuolo“ ir Emilijos Pleterytės pagrindinių mokyklų, o prie antrojo „nulio“ – kartu su Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės, Vilniaus Baltupių ir Senvagės vidurinių mokyklų moksleiviais triūsė ir svečiai iš Rygos lietuvių vidurinės mokyklos.

Pasibaigus sodinimui, visi talkos dalyviai buvo pavaišinti kareiviška koše, žolelių arbata ir gaiviaisiais gėrimais, atminimo dovanomis buvo apdovanoti sodintojai, o taip pat visi padėję organizuoti šį renginį. Renginį organizavo Seimo Europos klubas, Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos, VĮ Nemenčinės miškų urėdija, parėmė Coca-Cola HBC Lietuva UAB, Vilniaus, Valkininkų, Ukmergės, Ignalinos, Šalčininkų, Trakų miškų urėdijos.

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Kontaktai

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys
Vilniaus g. 60, LT- 15173, Nemenčinė
Tel., faks. 8 5 2371 836, 8 5 2381614
El.paštas info@nmu.lt

Darbo laikas

I-IV:                   8.00 - 17.00
V:                      8.00 - 16.45
Pietus:          12.00 - 12.45

Visos teisės saugomos. © 2018 VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinysIT Sprendimai: UAB Intermedija ®