Sekmadienis, 2018 m. rugsėjo 23d., 23:30
Kontaktinis telefonas: 8 5 2371 836
Neįgaliesiems
Titulinis Svetainės medis El. paštas
  • Teksto dydis:
  • A
  • A
  • A
PROFESINIO VEIKLINIMO DIENA PABRADĖS „ŽEIMENOS“ GIMNAZIJOJE

Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos G1-G3 klasių moksleiviai 2015 m. kovo 25 d. dalyvavo profesinio veiklinimo vizite, kurį padėjo surengti Švenčionių rajono profesinio veiklinimo organizatorė Rima Razmienė. Lydimi gimnazijos direktoriaus pavaduotojų ugdymui N. Alinauskienės ir N. Grigorjevienės bei karjeros koordinatorės J. Kurbanovos, profesinės išvykos metu jie lankėsi UAB „Nemenčinės mediena“, VĮ „Nemenčinės miškų urėdija“ kur aplankė ir šios urėdijos medelyną, o taip pat UAB „Lietuvos žirgynas“ Riešėje.

Profesinio veiklinimo vizitas prasidėjo medienos perdirbimo įmonėje UAB „Nemenčinės mediena“, kurios visa produkcija parduodama ne tik Lietuvoje bet ir eksportuojama į kitas šalis. Pirmiausia šios įmonės specialistai supažindino jaunuosius svečius su įmonės ir jos darbuotojų darbo specifika, su medienos sandėliu, mokė kaip atpažinti medžių rūšis ir kaip nustatyti iš kokio medžio pagamintos lentos. Moksleiviai pamatė kaip ruošiama statybinė, grindinė, terasinė ir apdailos mediena, buvo supažindinti su staliaus darbu, o dažymo ceche pamatė kaip gaminami karstai.

Po to išvykos dalyviai aplankė VĮ Nemenčinės miškų urėdija, kurioje juos svetingai pasitiko miškų urėdas Eligijus Ryškus. Jis supažindino moksleivius su urėdijos istorija, struktūra ir padaliniais bei su miškininko profesija. Kartu jis ragino mokinius saugoti gamtą, tinkamai elgtis poilsiaujant ir kvietė dalyvauti miško sodinimo talkose, o moksleiviai noriai atsakinėjo į urėdo paruoštą klausimyną apie miško tankumynų gyventojus.

Nuvykus į Nemenčinės miškų urėdijos medelyną, apie medelių auginimo specifiką nuo kankorėžio iki sodinukų patekimo į girininkijas, apie darbininkų atliekamus darbus, miško techniką pasakojo šios urėdijos vyriausioji miškininkė Danutė Kazakevičienė. Čia moksleivius sudomino lotyniški medžių pavadinimai, kurių jie mielai mokėsi, o bene didžiausią paliko sovietinių laikų bunkeris, kuriame dabar įrengtas miškininkų muziejus.

Profesinio veiklinimo vizitą moksleiviai baigė UAB „Lietuvos žirgynas“, kuriame jie buvo supažindinti su lietuviškų žirgų veislėmis, o ypač jiems patiko jodinėti žirgais. Išvykos dalyviai, be kitų juos dominusių klausimų, sužinojo ir apie vieną seniausių Europoje veislių – žemaitukus, kurie davė pradžią net trims kitoms arklių veislėms: trakėnams, Lietuvos sunkiesiems ir stambiesiems žemaitukams.

Išvykos dalyviai namo grįžo kupini naujų įspūdžių ir minčių apie būsimą gyvenimo kelią, o šią dieną jiems ilgai primins kepuraite su Nemenčinės urėdijos simbolika ir kompaktinis diskas apie šią urėdiją, kuriais buvo apdovanoti visi išvykos dalyviai. 

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Kontaktai

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys
Vilniaus g. 60, LT- 15173, Nemenčinė
Tel., faks. 8 5 2371 836, 8 5 2381614
El.paštas info@nmu.lt

Darbo laikas

I-IV:                   8.00 - 17.00
V:                      8.00 - 16.45
Pietus:          12.00 - 12.45

Visos teisės saugomos. © 2018 VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinysIT Sprendimai: UAB Intermedija ®