Sekmadienis, 2018 m. rugsėjo 23d., 23:20
Kontaktinis telefonas: 8 5 2371 836
Neįgaliesiems
Titulinis Svetainės medis El. paštas
  • Teksto dydis:
  • A
  • A
  • A
PAUKŠČIŲ SUTIKTUVĖS PURVINIŠKIŲ GIRININKIJOS MIŠKUOSE

Viena įdomiausių mūsų urėdijoje - Purviniškių girininkija. Pirmiausia, šios girininkijos miškai, kurių didžiąją dalį sudaro Kaptos, Alkos, Varnėnų, Šakymo, Blužnėnų, Dubingių ir Varlynės miškų masyvai, pasižymi biologine įvairove. Iš bendro urėdijos teritorijoje esančių 197 kertinių buveinių – net apie pusšimtį jų, užimančių bendrą 66 ha plotą, yra Purviniškių girininkijos miškuose, vien į Natūra 2000 tinklą patenka 2944 ha arba daugiau nei pusė girininkijos teritorijos Girininkijos miškuose pastebėti net penkių retų rūšių paukščiai - juodasis gandras, tripirštis genys, erelis žuvininkas, juodasis peslys, kurtinys, taip pat čia gausu gervių...

Purviniškių girininkas Arūnas Jocius, gimęs ir augęs miškingose Vilniaus apylinkėse, per savo darbo Nemenčinės urėdijoje metus išvaikščiojo visus aplinkinių miškų takus takelius, kiekviena šių miškų pėda jam šventa. O koks gi miškas be paukščių čiulbesio, kuris lydi girininką kiekviename žingsnyje? Tačiau Arūnas stengiasi, kad ir auganti karta pamiltų žaliąjį šalies apdarą, tad nieko stebėtino, kad viena pirmųjų inkilų kėlimo švenčių įvyko būtent šioje girininkijoje.

Šį kartą miškininkų svečiai buvo kone trys dešimtys moksleivių iš Giedraičių ir Joniškio pagrindinės mokyklos. Lydimi mokytojų, jie kaip gyvasis sidabras, vos tik atvykę, pažiro po aplinkinius miškus. Nors miškininkai buvo jiems paruošė inkilų, tačiau jie ir savų dar atsivežė. Miškininkams padedant, buvo iškelta net kelios dešimtys inkilų.

Po talkos visi susirinko prie laužo aptarti įspūdžių, o miškininkai įteikė jauniesiems talkininkams atminimo dovanėles su urėdijos simbolika.

 

 

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Kontaktai

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys
Vilniaus g. 60, LT- 15173, Nemenčinė
Tel., faks. 8 5 2371 836, 8 5 2381614
El.paštas info@nmu.lt

Darbo laikas

I-IV:                   8.00 - 17.00
V:                      8.00 - 16.45
Pietus:          12.00 - 12.45

Visos teisės saugomos. © 2018 VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinysIT Sprendimai: UAB Intermedija ®