Pirmadienis, 2018 m. spalio 22d., 23:53
Kontaktinis telefonas: 8 5 2371 836
Neįgaliesiems
Titulinis Svetainės medis El. paštas
  • Teksto dydis:
  • A
  • A
  • A
NEMENČINĖS URĖDIJOS MIŠKAI – LAUKIA PARSKRENDANČIŲ PAUKŠČIŲ

Kovas greitai skaičiuoja ilgai laukto ir geriausio metų laiko – pavasario valandas ir net minutes, o miško mozaika sparčiai keičiasi: augalai ruošiasi vegetacijos pradžiai, aktyvėja paukščių gyvenimas, prasideda džiaugsmingas, nors ir pilnas rūpesčių, laikotarpis visiems miško gyventojams. Džiugina šis atgimimas ir mūsų širdis. Apie tai, kad miškai ir jų gyventojai yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, byloja ir 2013 m. Jungtinių Tautų asamblėjos paskelbta Pasaulinė miškų diena, pažymima kasmet kovo 21 dieną.

Ypač mūsų šalyje laukiami pirmieji pavasario pranašai – namo grįžtantys paukščiai, o Paukščių diena Lietuvoje pirmą kartą pažymėta daugiau nei prieš 90 metų. Tuomet ją iniciavo vienas žymiausių Lietuvos gamtininkų prof. Tadas Ivanauskas. Dabar šią, jau tradicine tapusią, šventę kasmet organizuoja Generalinė miškų urėdija drauge su Aplinkos ministerija. Į akciją ypač noriai įsitraukia vaikai, jaunieji miško bičiuliai. Šimtai naujų namelių sparnuočiams kasmet iškeliama sodybose, skveruose ar tiesiog miškuose. Senas paukščių pagerbimo tradicijas turi ir VĮ Nemenčinės miškų urėdija.

Vienas seniausių jaunųjų miško bičiulių būrelių Nemenčinės miškų urėdijos teritorijoje veikia Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinėje mokykloje, o šio būrelio nariai ieško ir suranda vis įdomesnes veiklos formas. Šiandien jų pasididžiavimas – ąžuolas Stelmužiukas, išaugintas iš gilės, kurią jau daugiau nei prieš tris dešimtis metų būrelio nariai atsivežė nuo Stelmužės ąžuolo. Dabar jau jis nemažas.

Šiemet paukščių sugrįžimo šventę bezdoniečiai pradėjo sutikdami brangiausią, prieš 25 metus Lietuvą aplankiusį – Laisvės paukštį, o Nepriklausomybės dienos paminėjimo progą jie kovo 10 d. net surengė internetinį tiltą su Rimdžiūnų lietuviška mokykla Baltarusijoje į kurį buvo pakviestas ir Nemenčinės miškų urėdas Eligijus Ryškus. Kitas šventinis renginys Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinėje mokykloje buvo kovo 13 d. vykęs gražiausio inkilo sugrįžtantiems paukščiams konkursas, kurių apžiūroje taip pat dalyvavo ir Nemenčinės miškų urėdas Eligijus Ryškus. Po apžiūros šie inkilai buvo iškelti mokyklos aplinką supančiuose medžiuose.  

Taigi, neatsitiktinai baigiamasis akcijos „Paukščiai grįžta namo“ Nemenčinės miškų urėdijos miškuose renginys įvyks š. m. kovo 23 d. prie Bezdonių. Tiesa, inkilai bus keliami ir visų kitų Nemenčinės miškų urėdijos girininkijų miškuose, tačiau pagrindiniam akcijos renginiui pasirinkta vieta – Arvydų girininkijos miškuose netoli Bezdonių yra ypatinga. Bezdonių girios nuo seno garsėja kaip viena istoriškai įdomiausių vietovių. Garsinami Bezdonys ir mūsų laikais – 2010 m. čia pradėtas sodinti memorialinis miškas, istorinio mūšio Žalgirio lauke pergalės 600 metų sukakčiai įamžinti. Talkinant daugiau nei 200 moksleivių iš visos Lietuvos bei kitų šalių mokyklų, iš 7 tūkstančių eglaičių ir berželių suformuotas didžiausias Lietuvoje užrašas „Žalgiris 600“...

...Dabar šie medeliai jau paaugę ir greitai bus matomi iš paukščio skrydžio, o šalimais augantys senesni medžiai tinkami apsigyventi paukščiams. Todėl šiemet nuspręsta juose iškelti inkilus, kuriuose apsigyvenę paukšteliai suteiks memorialui gyvybės energijos. Akcijos „Paukščiai grįžta namo – 2015“ inkilų kėlimo šventėje žada dalyvauti Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos moksleiviai, VšĮ Jolitos darželis iš Vilniaus ir VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinis centras“ iš Nemenčinės auklėtiniai. Jokios žiemos išdaigos, jei jų dar bus, neatbaidys moksleivių, kurių dauguma mokosi jaunesnėse klasėse, noro dalyvauti šio neeilinio pirmadienio šventėje.

 

VĮ Nemenčinės miškų urėdija informacija

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Kontaktai

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys
Vilniaus g. 60, LT- 15173, Nemenčinė
Tel., faks. 8 5 2371 836, 8 5 2381614
El.paštas info@nmu.lt

Darbo laikas

I-IV:                   8.00 - 17.00
V:                      8.00 - 16.45
Pietus:          12.00 - 12.45

Visos teisės saugomos. © 2018 VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinysIT Sprendimai: UAB Intermedija ®