Sekmadienis, 2018 m. rugsėjo 23d., 23:45
Kontaktinis telefonas: 8 5 2371 836
Neįgaliesiems
Titulinis Svetainės medis El. paštas
  • Teksto dydis:
  • A
  • A
  • A
Parsinešk mažą dalelę miško į savo namus

Didžiosios metų šventės – tai ypatinga nuotaika, nuoširdumas, artimųjų ir draugų būrys, todėl ir pasitinkant Kalėdas kirsti eglutes visai nebūtina. Juk Kalėdų dvasią ir miško kvapą į namus gali atnešti ir nedidelė eglės šaka. Kartu su eglės šaka kiekvienas, neskriausdamas gamtos, gali parsinešti į namus mažą dalelę miško, o iš eglių šakų sukurti išradingas puokštes bei menines kompozicijas. Todėl Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos vykdoma kasmetinė akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“, kurios metu gyventojams nemokamai dalijamos eglišakės, tarp gyventojų vis populiarėja.

...Pirmoji akcija 2006 metais vyko centrinėje Šiaulių turgavietėje. Tuomet žmonės klausinėjo, kiek kainuoja šaka, o kai sužinodavo, kad šakos dovanojamos, dažnas patraukydavo pečiais ir nueidavo. Pirmą dieną net galvota, kad nieko gero iš to neišeis, tačiau jau antrą dieną šiauliečiai buvo drąsesni ir pradėjo miškininkais pasitikėti, o po miestą pasklido žmonės su eglių šakomis...

Greitai akcija „Parsinešk Kalėdas į namus“, kurios metu įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose dalinamos eglių šakos, tapo populiari ir laukiama, todėl Generalinė miškų urėdija, nusprendė šią tradiciją tęsti. Šiemet ši, jau tradicine tapusi akcija bus rengiama jau šeštąjį kartą. Šakų kasmet išdalijama vis daugiau ir daugiau, o šiemet planuojama gyventojams padovanoti per 100 000 eglių šakų.

Kartu šia siekiama paskatinti žmones tausoti gamtą, išsaugoti kuo daugiau medelių, padėti sukurti šventinę nuotaiką tiems, kuriems sunku finansiškai, populiarinti gamtosaugines idėjas, keičiant požiūrį į šventines tradicijas. Tikimės, kad ši akcija ne tik daugybei namų suteiks šventinio jaukumo, bet ir padės kovoti su savavaliautojais, kurie neteisėtai kerta eglutes bei išsaugoti mūsų miškus žaliuojančius.

Generalinio miškų urėdo 2014 m. lapkričio 6 d. įsakymu Nr. 1B–352  nustatytas vieningas visoms šalies miškų urėdijoms Akcijos vykdymo laikas - 2014 m. gruodžio 18 d. nuo 13 val. VĮ Nemenčinės miškų urėdija minėtu laiku akciją vykdys Vilniuje, Konstitucijos prospekte, Europos aikštėje prie Vilniaus miesto savivaldybės pastato. 

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Kontaktai

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys
Vilniaus g. 60, LT- 15173, Nemenčinė
Tel., faks. 8 5 2371 836, 8 5 2381614
El.paštas info@nmu.lt

Darbo laikas

I-IV:                   8.00 - 17.00
V:                      8.00 - 16.45
Pietus:          12.00 - 12.45

Visos teisės saugomos. © 2018 VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinysIT Sprendimai: UAB Intermedija ®