Antradienis, 2018 m. spalio 23d., 00:10
Kontaktinis telefonas: 8 5 2371 836
Neįgaliesiems
Titulinis Svetainės medis El. paštas
  • Teksto dydis:
  • A
  • A
  • A
Miškininkai pažymėjo savo profesinę šventę

Miškininkų šventė Lietuvoje švenčiama jau nuo seno. Tarpukario Lietuvoje švęsti šią šventę žmonės rinkdavosi balandžio mėnesį, pabaigus miškasodį. Nuo 2000 m. Miškininko diena pradėta švęsti kiekvieno rugsėjo trečiąjį šeštadienį, o paskutiniais metais ši šventė pažymima ypač iškilmingai. 2011-aisiais – miškininkai iš visos Lietuvos sugarmėjo į Vilnių, Rotušės aikštę, 2012-aisiais – miškininkus sukvietė svetinga Ukmergė, 2013 m. jų laukė Kauno muzikinis teatras, o šiemet Lietuvos miškininkai švęsti savo profesinę šventę sugužėjo į Vilniaus LITEXPO rūmus.

Tokį populiarumą Miškininkų šventė įgavo neatsitiktinai, nes miškininko profesija turi nemažai išskirtinų ypatybių. Viena iš jų yra ta, kad miškininkai mato savo darbo vaisius ir gali jais pasidžiaugti, bet dalyvauti derliaus nuėmime tegali retas miškininkas – miškas išauga per daugelį metų, tą patį mišką augina karta po kartos, ištįsos miškininkų dinastijos. Tačiau miškininkų sodintais ir puoselėtais miškais gali nemokamai gėrėtis ir džiaugtis kiekvienas panorėjęs – tereikia tik ateiti į mišką.

 Noras turėti gražią ir sveiką aplinką skatiną visuomenę, ypač jaunimą, aktyviai talkinti miško sodinimo ir priežiūros darbuose. Miškininkai savo ruožtu stengiasi palaikyti su visuomene kuo glaudesnius kontaktus - net pačiame atokiausiame kampelyje rasime girininką, kuri ne tik rūpinasi ten augančiais valstybiniais miškais, bet ir bendrauja su vietos gyventojais, globoja jaunuosius miško bičiulius. Todėl ir per savo profesinę šventę - Miškininko dieną, miškininkai sulaukia daug svečių ir bičiulių.

Šių metų rugsėjo 20 d., šeštadienį, miškininkai ir miškų savininkai, miškininkystės studijų ir mokslo, medienos pramonės bei biomasės energetikos atstovai iš visų Lietuvos kampelių, rinkosi į LITEXPO parodų rūmus Vilniuje, kur šventiškoje aplinkoje, vyko oficialus šventės atidarymas, ir kiti su šiuo įvykiu susiję renginiai. Į šventę atvyko aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas Edmundas Bartkevičius, buvę miškų ūkio ministrai, sulaukėme ir gražaus būrelio svečių iš Seimo. Tad rūpesčių šventės organizatoriams – tiek Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos darbuotojams, tiek generaliniam urėdui Gintarui Paltanavičiui rūpesčių netrūko, tačiau kaip atpildas už visa tai buvo juos supantys linksmi susirinkusiųjų veidai. 

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Kontaktai

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys
Vilniaus g. 60, LT- 15173, Nemenčinė
Tel., faks. 8 5 2371 836, 8 5 2381614
El.paštas info@nmu.lt

Darbo laikas

I-IV:                   8.00 - 17.00
V:                      8.00 - 16.45
Pietus:          12.00 - 12.45

Visos teisės saugomos. © 2018 VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinysIT Sprendimai: UAB Intermedija ®