Sekmadienis, 2018 m. rugsėjo 23d., 23:38
Kontaktinis telefonas: 8 5 2371 836
Neįgaliesiems
Titulinis Svetainės medis El. paštas
  • Teksto dydis:
  • A
  • A
  • A
Šių metų kino festivalio „Nepatogus kinas“ Žalioji programa - skirta miškų klausimams

Šiemet spalio 23 – lapkričio 16 d. Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Klaipėdoje Alytuje ir Marijampolėje jau aštuntus metus iš eilės įvyks didžiausias šalyje dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Kasmet vykstantis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis, unikalus savo programa ir formatu: visi festivalyje rodomi dokumentiniai filmai kelia su žmogaus teisėmis, lygybe, darniu vystimusi, aplinkosauga ir kitomis temomis susijusius klausimus. 

Festivalio metu Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Tai nekomercinis projektas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas, nes kiek verta mokėti už bilietą į kiną apsisprendžia patys žiūrovai. Nepaisant festivalio socialinės misijos ir nekomercinio pobūdžio, “Nepatogus Kinas” kartu yra ir vienas gausiausiai lankomų kino renginių Lietuvoje.

Tradiciškai festivalio filmų programa skirstoma į rubrikas. Per aštuonerius „Nepatogaus kino“ gyvavimo metus festivalio lankytojai ypač pamėgo tradicine tapusią „Žaliąją programą“, kuri kiekvienais metais skiriama kažkuriam aplinkosauginiam aspektui. Šiais metais rubrikoje rodomi filmai įvairiais aspektais palies miškų klausimą – individualias ir kolektyvines pastangas saugojant ir puoselėjant miškus, žmogaus ir miško harmoningo sugyvenimo svarbą bei miško reikšmę individo ir bendruomenių gyvenime.

„Būtent tokiu kampu programą pasukome todėl, kad pavyko susitarti dėl kelių labai įspūdingų filmų. Vien ko vertas filmas „Miško daina“ (angl. „Song from the Forest“) – praėjusių metų prestižiniame Amsterdamo dokumentinių filmų festivalyje pelnęs vieną pagrindinių prizų. Iš viso programoje planuojame parodyti 5 naujausius dokumentinius filmus.“  – sako festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis.

Festivalio direktorius džiaugiasi, kad prie „Žaliosios programos“ prisijungia šalies miškininkai. „Kreipėmės į Generalinę miškų urėdiją (GMU) ir šalies miškų urėdijas pristatydami festivalio idėją bei šių metų „Žaliosios programos“ temą. Valstybinių miškų pareigūnai pritarė „Žaliosios programos“ tikslams - pristatyti festivalio žiūrovams įvairias miškosaugos problemas gvildenančius filmus, supažindinti žiūrovus su miškų priežiūros ir atkūrimo aktualijomis bei pabrėžti miško svarbą Lietuvos gyventojui. „Žaliosios programos“ filmus pristatysime įvairių Lietuvos miestų gyventojams bei surengsime keletą diskusijų miškosaugos temomis“, - sakė G. Andriukaitis.

Daugiau apie festivalį „Nepatogus kinas“ sužinosite apsilankę puslapyje www.nepatoguskinas.lt. Informacijos apie Generalinės miškų urėdijos bei šalies miškų urėdijų veiklą rasite tinklapyje www.gmu.lt

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Kontaktai

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys
Vilniaus g. 60, LT- 15173, Nemenčinė
Tel., faks. 8 5 2371 836, 8 5 2381614
El.paštas info@nmu.lt

Darbo laikas

I-IV:                   8.00 - 17.00
V:                      8.00 - 16.45
Pietus:          12.00 - 12.45

Visos teisės saugomos. © 2018 VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinysIT Sprendimai: UAB Intermedija ®