Antradienis, 2018 m. spalio 23d., 00:10
Kontaktinis telefonas: 8 5 2371 836
Neįgaliesiems
Titulinis Svetainės medis El. paštas
  • Teksto dydis:
  • A
  • A
  • A
Eglės šakų dovanojimo tradicijos ištakos – Šiauliuose

„Valstiečių laikraštis“

Lietuvoje jau ne vienerius metus vykstanti tradicinė šventinė akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ po visą šalį pasklido iš Vilniaus, Generalinės miškų urėdijos. Vis dėlto šios gražios akcijos ištakos siejamos su Šiaulių miškų urėdija, kuri pirmoji pradėjo dalinti eglės šakas.

Šiemet Generalinės miškų urėdijos ir Aplinkos ministerijos organizuojama tradicinė akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ vyks gruodžio 19 d. nuo 13 valandos. Daugiau nei šimte vietų visoje Lietuvoje miškininkai išdalins daugiau nei 100 tūkstančių eglių šakų. Išsamesnė informacija apie akcijos vietas yra skelbiama Generalinės miškų urėdijos tinklalapyje www.gmu.lt, taip pat ją gali suteikti artimiausia miškų urėdija.

„Bendraudami su draugais ir artimaisiais iš kitų šalies miestų mūsų urėdijos darbuotojai pastebi, kad žmonės nustemba sužinoję, jog esame pirmieji sumanę tokią iniciatyvą. Tuo tarpu mes džiaugiamės, kad graži idėja galėjo atsirasti mūsų mieste, o ją plėtojant Generalinei miškų urėdijai pasklisti ir džiaugsmo suteikti visai Lietuvai“, - sako VĮ Šiaulių miškų urėdijos miško želdinimo ir miško apsaugos inžinierius Juozas Daunys.

Idėja dovanoti eglės šakas kilo šiauliečiui, eigulio sūnui Rimantui Norkui. Atėjęs į miškų urėdiją jis pasiūlė kirtavietėje likusias šakas išdalinti miestelėnams. Tuomet miškų urėdijos darbuotojai apsvarstė, kokia forma akcija galėtų vykti ir nusprendė įgyvendinti šią idėją. Dabar šią iniciatyvą puoselėjanti Generalinė miškų urėdija akcijos geografiją išplėtė – jau penktus metus joje dalyvauja visos Lietuvos miškų urėdijos.

Pirmoji akcija 2006 metais vyko centrinėje Šiaulių turgavietėje. Tuomet žmonės klausinėjo, kiek kainuoja šaka, o kai sužinodavo, kad šakos dovanojamos, dažnas patraukydavo pečiais ir nueidavo. Pirmą dieną net galvota, kad nieko gero iš to neišeis, tačiau jau antrą dieną šiauliečiai buvo drąsesni ir pradėjo miškininkais pasitikėti, o po miestą pasklido žmonės su eglių šakomis.

„Bėda ta, kad pirmaisiais metais nemokėjome tinkamai paruošti šakų. Teko jas vietoje ir patrumpinti, ir pagražinti, dėl to likdavo daug atliekų. Dabar jau mokame paruošti gražias šakas, o šiauliečiai įprato, kad prieš Kalėdas jos bus dalijamos ne tik centrinėje miesto aikštėje, bet ir centriniame miesto turguje. Rengiant akciją įtraukiama nemažai miškų urėdijos darbuotojų: vieni ruošia šakas miške, kiti dalina jas mieste“, - pasakoja  J. Daunys.

Vis labiau populiarėjančios ir gamtą tausojančios eglės šakos yra puiki išeitis tiems, kuriems eglutė nebūtina. Iš eglišakių galima sukurti išradingas puokštes bei menines kompozicijas, tinkančias ir kalėdiniam stalui, ir kambario erdvei.

„Pasipuošti Kalėdų šventėms norisi, tačiau gyvenant mažame bendrabučio kambaryje su dar dviem kambariokais net mažai eglutei vietos neužtenka, be to, jos nelabai ir reikia. Dėl to mes jau kelintus metus pasipuošiame šaką arba iš šakelių pasidarome  kalėdinę puokštę“, - pasakoja Vilniuje studijuojantis ir bendrabutyje gyvenantis Edvinas.

Eglės šakių dovanojimo akcija taip pat prisideda prie gamtos tausojimo ir padeda  kovoti su neteisėtai eglutes kertančiais žmonėmis.

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Kontaktai

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys
Vilniaus g. 60, LT- 15173, Nemenčinė
Tel., faks. 8 5 2371 836, 8 5 2381614
El.paštas info@nmu.lt

Darbo laikas

I-IV:                   8.00 - 17.00
V:                      8.00 - 16.45
Pietus:          12.00 - 12.45

Visos teisės saugomos. © 2018 VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinysIT Sprendimai: UAB Intermedija ®