Pirmadienis, 2018 m. spalio 22d., 23:59
Kontaktinis telefonas: 8 5 2371 836
Neįgaliesiems
Titulinis Svetainės medis El. paštas
  • Teksto dydis:
  • A
  • A
  • A
Tarp ministro apdovanotųjų – mūsų bendradarbė Rima Ulevičienė

Miškininko profesija turi daug specifinių bruožų. Ypatinga ji ir tuo, kad tai viena iš nedaugelio profesijų, kurioms būdingos dinastijos, nes čia pasirinkimą lemia pašaukimas, meilė gamtai ir miškui, kuri skiepijama nuo vaikystės - dažno miškininko senelis ar tėvas taip pat buvo miškininkas. Atlikę patį kilniausią darbą miške – pasodinę medžius, miškininkai žinojog savo darbo vaisius, savo puoselėtą, sodintą ir prižiūrėtą mišką palieka kitai kartai.

Sodinant ir puoselėjant mišką, aktyviai dalyvauja ir visuomenė, ypač jauniams. Ir pačiame atokiausiame kampelyje rasime girininką, kuris ne tik rūpinasi ten augančiais valstybiniais miškais, bet ir bendrauja su vietos gyventojais, globoja jaunuosius miško bičiulius. Todėl ir senas tradicijas turinti kasmetinė miškininkų profesinė šventė - Miškininko diena – laukiama šventė ir visuomenėje.

Tarpukario Lietuvoje švęsti pagrindinę miškininkų šventę žmonės rinkdavosi balandžio mėnesį, pabaigus miškasodį. Nuo 2000 m. Miškininko diena pradėta švęsti kiekvieno rugsėjo trečiąjį šeštadienį, o paskutiniais metais ši šventė pažymima ypač iškilmingai. 2011-aisiais – miškininkai iš visos Lietuvos sugužėjo į Vilnių, Rotušės aikštę, 2012-aisiais – miškininkus sukvietė svetinga Ukmergė, o šiemet jų laukė Kauno muzikinis teatras.

Pakalbėti susirinkusiems iš tiesų buvo apie ką. Juk miškai Lietuvoje užima 33,3 proc. šalies teritorijos, o Lietuvos miškų ištekliai – plotai ir medienos tūriai - nuolat didėja, iškirsti miškai laiku atkuriami, gerėja medynų amžiaus struktūra, jų stabilumas ir produktyvumas. Mūsų miškai iologine įvairove pranoksta daugelio kaimyninių šalių miškus. Dar daugiau - Jeilio (JAV) universiteto mokslininkai 2012 m. spalį paskelbė kasmetinį Aplinkos gerovės indeksą, kuris parodė, kad Lietuva yra geriausiai miškus saugojanti ir tvarkanti valstybė pasaulyje!

Savo indėlį tvarkant ir puoselėjant miškus nuolat įneša ir mūsų - vieno miškingiausių Lietuvoje - krašto miškininkai. Šios Lietuvos dalies miškai ne tik produktyvūs, bet ir vieni vaizdingiausių Lietuvoje – į Nemenčinės miškų urėdijos ribas įeina dalis Asvejos ir Labanoro regioninių parkų ir net 17 įvairių draustinių. Tačiau ne vien džiaugsmą teikia, bet ir nemažai rūpesčių sukelia šie miškai mūsų urėdijos miškininkams, kadangi didžiąją dalį miškų sudaro itin degūs pušynai. Nemenčinės miškininkai jaučia itin didelę atsakomybę už jiems patikėtus miškus. Racionalaus miškų valdymo ir sėkmingų prevencijos priemonių dėka jie ne tik sėkmingai vykdo miško ruošos užduotis, bet ir sėkmingai sprendžia kitus – miško želdymo, apsaugos nuo gaisrų ir kt. klausimus.

Į šių metų Miškininko dienos paminėjimą Nemenčinės miškininkai vyko ypač pakiliai nusiteikę, kadangi jų pastangos neliko neįvertintos. Miškininko dienos iškilmių metu mūsų urėdijos ekonomistė Rima Ulevičienė buvo apdovanota aplinkos ministro Valentino Mazuronio pasirašytu raštu. Tai be abejo labai pradžiugino mus, o labiausiai - mūsų Rimutę. Tačiau kartu šis įvertinimas įpareigojo visus urėdijos miškininkus nesutoti prie nuveiktų darbų ir toliau stengtis padėti Lietuvai išlaikyti lyderio pozicijas. 

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Kontaktai

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys
Vilniaus g. 60, LT- 15173, Nemenčinė
Tel., faks. 8 5 2371 836, 8 5 2381614
El.paštas info@nmu.lt

Darbo laikas

I-IV:                   8.00 - 17.00
V:                      8.00 - 16.45
Pietus:          12.00 - 12.45

Visos teisės saugomos. © 2018 VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinysIT Sprendimai: UAB Intermedija ®