Sekmadienis, 2018 m. rugsėjo 23d., 23:09
Kontaktinis telefonas: 8 5 2371 836
Neįgaliesiems
Titulinis Svetainės medis El. paštas
  • Teksto dydis:
  • A
  • A
  • A
Svečiuose – Belovežo miškininkai

Svečiuose – Belovežo miškininkai

Jau daug metų Vilniaus ir Nemenčinės miškininkai palaiko draugiškus ryšius su Lenkijoje besidriekiančioje Belovežo girios dalyje esančios Hainuvkos urėdijos miškininkais ir kas antri metai geriausių miško specialistų delegacijos iš šių urėdijų lankosi vieni pas kitus, dalijasi pažangia patirtimi. Šiemet birželio  20 d. Lenkijos miškininkus priėmė mūsų urėdijos.

Nuo pat ryto Nemenčinės miškų urėdijoje svečių laukė urėdas Eligijus Ryškus ir kiti urėdijos specialistai, kurie supažindino svečius su urėdijos istorija, veikla ir darbo rezultatais, pristatė svečiams automatinę gaisrų stebėjimo sistemą ir unikalų urėdijos teritorijoje esantį iš medelių pasodintą užrašą pergalei Žalgirio mūšyje atminti ŽALGIRIS 600.

Atsikvėpę, svečiai patraukė vaizdingu maršrutu, nusidriekusiu per Nalšios žemę, o pirmasis aplankytas objektas buvo daugeliui lenkų brangi vieta – Juzefo Pilsudskio gimtinė. Tiesa, nei to meto sodybos, nei kitų pastatų nelikę - kilus spirito varykloje gaisrui, visas palivarkas sudegė ir jo niekas jau nebeatstatinėjo. Tačiau J. Pilsudskiui tapus Lenkijos vadovu, Lenkijos karininkų veteranų sąjunga, jį pagerbdama, atstatė buvusios sodybos pamatus, o į sodybvietę nutiesė tašytais akmenimis grįstą kelią, kuris išliko iki šiol.

Tarybiniais metais, kuomet buvo draudžiamos bet kokios su prieškario istorija susijusios tautiškumo apraiškos, pamatai buvo užpilti žeme, o šalia pastatyta gyvulininkystės ferma, kad žmonės pamirštų visa tai, kas čia buvo. Tačiau Lietuvai atgavus nepriklausomybę, patriotiškai nusiteikę vietos lenkų aktyvistai atkasė užpiltus pamatus, sutvarkė aplinką ir įrengė savotišką panteoną – čia rikiuojasi eilė paminklinių akmenų skirtų ir įžymiausiems lenkų kilmės asmenims pagerbti, ir tragiškiausiems lenkų tautos įvykiams atminti.

Toliau svečiai patraukė į Aukštaitijos nacionalinį parką, kur jų laukė išties malonus siurprizas - prieš pietus UAB „Romnesa“, esančiame Strigailiškio gyvenvietėje šalia pat Ignalinos, jiems buvo demonstruojama populiaraus Lietuvoje vestuvinio skanėsto – šakočio kepimo ceremonija, kurioje galėjo dalyvauti ir svečiai. Prieš kepant,  šeimininkai papasakojo šakočio atsiradimo Lietuvoje istoriją, kuri susijusi su garsia Lietuvos – Lenkijos valstybės didike ir politike – Barbora Radvilaite...

Po pietų maršrutas vedė slėpiningais Aukštaitijos nacionalinio parko keliais keleliais. Svečiai turėjo progos pasižvalgyti ir nuo Ladakalnio, nuo kurio viršūnės matyti net šeši ežerai, ir iš 30 m aukštyje esančios apžvalgos aikštelės, įrengtos mobiliojo telefono ryšio bokšte. Ginučių malūne ne vienas pamatė laiko dar nesunaikintą tikro vidurinių amžių vandens malūno įrangą, o drąsiausieji, atkėlę kelias grindų lentas, mėgino įžiūrėti tamsiame rūsyje gyvenantį tikrą velniūkštį... Didelį įspūdį svečiams paliko ir vienintelis Lietuvoje bitininkystės muziejus Stripeikiuose, kur jie ne tik susipažino su bitininkystės istorija, bet ir galėjo per stiklą stebėti bičių darbą avilyje. 

Vakarėjant Lenkijos miškininkai patraukė link Nemenčinės, kur jų laukė tikra miškininko vakarienė ir atminimo dovanos su urėdijos simbolika, bet prieš tai urėdijos medelyno vedėja Dalia Jankauskienė dar pakvietė svečius apžiūrėti pavyzdingai tvarkomą Nemenčinės miškų urėdijos medelyną. Besileidžiančios saulės apšviesti, ąžuolų, eglių, pušų ir kitų medelių sodinukai atrodė išties gražiai...  

 

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Kontaktai

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys
Vilniaus g. 60, LT- 15173, Nemenčinė
Tel., faks. 8 5 2371 836, 8 5 2381614
El.paštas info@nmu.lt

Darbo laikas

I-IV:                   8.00 - 17.00
V:                      8.00 - 16.45
Pietus:          12.00 - 12.45

Visos teisės saugomos. © 2018 VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinysIT Sprendimai: UAB Intermedija ®