Sekmadienis, 2018 m. rugsėjo 23d., 23:40
Kontaktinis telefonas: 8 5 2371 836
Neįgaliesiems
Titulinis Svetainės medis El. paštas
  • Teksto dydis:
  • A
  • A
  • A
SVEČIUOSE PAS KAIMYNUS

Lietuvos saugomose teritorijose jau įrengta 12 naujų vidaus ekspozicijų: Aukštaitijos ir Dzūkijos nacionaliniuose parkuose, Anykščių, Aukštadvario, Biržų, Kauno marių, Krekenavos, Pajūrio, Rambyno, Sartų, Tytuvėnų ir Varnių regioniniuose parkuose. Viena jų – mūsų kaimynystėje, truputį šiauriau Švenčionių, esančiame Sirvetos regioniniame parke. Čia, į vasaros sezono atidarymo šventę, gegužės 31 d. ir rinkosi Sirvetos regioninio parko direkcijos pakviesti svečiai iš gretimų ir tolimesnių mūsų šalies rajonų, kur jų laukė amatininkų kiemelis, koncertavo folkloro ansamblis „Dobile“.

Sirvėtos regioninis parkas, išsidriekęs Švenčionių ir Ignalinos rajonuose, pačiame buvusios Nalšios žemės viduryje. ...Kalvos kalvelės, tarpuose prisagstytos spindinčių ežerėlių, o aplink – kiek akis užmato mėlynuoja miškai su šimtamečiais ąžuolais, piliakalniais ir alkakalniais, almančiais šaltiniais… Kone kiekvienas ežeras, upelis, trykštantis šaltinis ar kita ypatinga vieta apipinti legendomis, turi savo atsiradimo istoriją.

Sirvėtos regioniniame parke yra vietovių bei objektų, kurių atsiradimą atskleidžia mitologinės ir istorinės sakmės – apie šį kraštą yra sukurtos net šešios legendos. Jose minimos įdomiausios regioninio parko vietovės, paaiškinama jų vardų kilmė. Nuo šiol pasigėrėti šiais gražiais vaizdais čia atvykę parko lankytojai bus supažindinami naujame lankytojų centre su įdomia modernia ekspozicija apie parko gamtos ir kultūros vertybes.

Lankytojų centro ekspozicija sukurta, siekiant atspindėti tai, ką galima pamatyti Sirvėtos regioniniame parke. Ypatingas dėmesys skirtas gamtiškajai baltų pasaulėžiūrai - visas ekspozicijos erdves apjungia elementai, susiję su baltų tikėjimu ir mitologija. Tai stebuklingi ženklai, rašmenys, o akcentas – gyvybės medis, kuriuo remdamiesi mūsų protėviai aiškino pasaulio atsiradimą, gyvenimo ratą. Susipažinus su centro ekspozicija, lankytojui tarsi sužadinamas noras pažinti Sirvėtos regioninio parko gamtą ir kultūrą iš arčiau, pakeliauti gamtos pažintiniais takais pėsčiomis ar dviračiu.

 

Sirvėtos regioninio parko lankytojų centras ir ekspozicija įrengti, įgyvendinant ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas“. Tai bendras Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos ir Sirvėtos regioninio parko direkcijos veiklos rezultatas.

 

Daugiau apie Sirvetos regioninį parką  http://www.sirveta.lt/

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Kontaktai

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys
Vilniaus g. 60, LT- 15173, Nemenčinė
Tel., faks. 8 5 2371 836, 8 5 2381614
El.paštas info@nmu.lt

Darbo laikas

I-IV:                   8.00 - 17.00
V:                      8.00 - 16.45
Pietus:          12.00 - 12.45

Visos teisės saugomos. © 2018 VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinysIT Sprendimai: UAB Intermedija ®