Sekmadienis, 2018 m. rugsėjo 23d., 23:29
Kontaktinis telefonas: 8 5 2371 836
Neįgaliesiems
Titulinis Svetainės medis El. paštas
  • Teksto dydis:
  • A
  • A
  • A
Feliks Tomaševskij – parodos „Baltijos miškai 2013“ vicečempionas

Š. m. gegužės 16 – 18 d. Ukmergės miškų urėdijoje esančiame Pašilės miške jau antrą kartą šurmuliavo VšĮ Baltijos miškai organizuota paroda, pavadinta „Baltijos miškai 2013“. Parodos ekspozicija užėmė 7 ha teritoriją, o įvairios technikos ekspozicijos nusidriekė net 3 km ilgio ruože.

Nuo ketvirtadienio iki šeštadienio veikusią parodą aplankė nemažas valstybinių ir privačių miškų miškininkų bei medienos ruošos specialistų būrys, o tarp garbingiausių svečių buvo ir aplinkos ministras V.Mazuronis, ir generalinis miškų urėdas B.Sakalauskas,ir kiti žinomi žmonės. Parodoje pristatyta įvairi miško technika ir lietuvių gamintojų produkcija, buvo demonstruojami miško darbai, veikė valstybinių miškų bei mokslo ekspozicijos.

Vienas įdomiausių eksponatų parodoje buvo aštuonratis. Tai lietuvių dar prieš Antrąjį pasaulinį karą išrasta ir sukurta unikali važiuoklė – šiuolaikinės medkirtės ir medvežės pirmtakė. Įdomus ir aktualus Kauno technologijos universiteto mokslininkų išradimas galintis padėti apsisaugoti nuo miško vagysčių ir nuo medienos grobstymo iš sandėlių. Tai į rąstą įmontuojamas prietaisas – „vinis“, kuri padeda navigacijos sistemoms stebėti rąsto judėjimą. Dėmesio sulaukė ir vienintelė Baltijos šalyse šakų pakavimo mašina, kuri panašiai kaip ir šieno ritinius formuojantys įrenginiai, šakas ar plonus medžius suspaudžia į ritinius.

Tačiau kokia gi paroda be renginių jos lankytojams ir dalyviams? Todėl kone visą penktadienį Pašilės miško laukymėje vyko kūrybinio jaunimo šventė „Mano pasaulis miške“, kurioje savo žinias ir sugebėjimus parodė gražus būrys moksleivių. Tuo pat metu netoliese esančioje aikštelėje riaumojo galingas „Valtros“ traktorius. Čia vairavimo meistriškumo konkurse, vienas po kito rodydami vis geresnį rezultatą, varžėsi geriausi šalies miškų urėdijų miško technikos vairuotojai. Džiugu, kad Nemenčinės miškų urėdijai atstovavęs Feliks Tamoševskij aplenkė gausų patyrusių kolegų būrį. Nuo nugalėtojo atsilikęs tik 3 sekundėmis, F. Tamoševskij užėmė garbingą antrąją vietą ir į namus parsivežė Suomijos firmos Valtra Inc. atstovės Lietuvoje UAB Rovaltra įsteigtą taurę.  

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Kontaktai

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys
Vilniaus g. 60, LT- 15173, Nemenčinė
Tel., faks. 8 5 2371 836, 8 5 2381614
El.paštas info@nmu.lt

Darbo laikas

I-IV:                   8.00 - 17.00
V:                      8.00 - 16.45
Pietus:          12.00 - 12.45

Visos teisės saugomos. © 2018 VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinysIT Sprendimai: UAB Intermedija ®