Pirmadienis, 2018 m. spalio 22d., 23:54
Kontaktinis telefonas: 8 5 2371 836
Neįgaliesiems
Titulinis Svetainės medis El. paštas
  • Teksto dydis:
  • A
  • A
  • A
Šventas Florijonas gerbiamas ir Lietuvoje

Šventas Florijonas gerbiamas ir Lietuvoje

Iš pirmo žvilgsnio Airija daug kuo primena Lietuvą: jos plotas 70,2 tūkst. km2, gyvena joje panašus, kaip ir Lietuvoje gyventojų skaičius - 3,8 milijono. Be to, abi šalys yra panašioje geografinėje platumoje, abiejose reikšmingą vietą užima žemės ūkis, abi jos yra katalikiškos... Tad nieko nuostabaus, kad ir kai kurios tradicijos panašios - jau 20 metų po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo mūsų šalyje švenčiama Airijoje itin populiari ugniagesių globėjo – šv. Florijono, sergstinčio nuo gaisrų, diena.

Nepaisant to, kad Airijoje vyrauja lietingi orai, o pabuvojus ten kelias dienas paaiškėja airių pajuokavimas, esą, pas juos iš dešimties dienų tik vienuoliktąją nelyja, Šv. Florijonas šioje šalyje labai gerbiamas. Lietuvai, ypač Lietuvos miškininkams, Šv. Florijono pagalba dar reikalingesnė - kiekvieną pavasarį Lietuvoje tyčia ar netyčia padegami nemaži sausos pernykštės žolės plotai.

Nenušienautos pernykštės žolės deginimas mūsų šalyje tampa „nacionaline nelaime“ - ugnis nuolat siaubia miškus ir pievas, sudegina dešimtis sodybų. Gesinant pernykštės žolės gaisrus, didėja žmonių žūčių kituose gaisruose rizika, gaištamas laikas, ugniagesiai gelbėtojai priversti deginti brangų kurą, o svarbiausia - deginant pernykštę žolę kyla beveik visi pavasariniai miško gaisrai.

Kaip rodo statistika, kasmet atvirose teritorijose vidutiniškai kyla 5086 gaisrai, jie sudaro 38 proc. visų gaisrų skaičiaus. Kasmet jų metu išdeginama per 6900 ha pievų ir miško paklotės. Ir šiemet šalyje atvirose teritorijose jau kilo per 1840 gaisrų, išdeginusių beveik 2,7 tūkst. hektarų.

Ilgus metus Lietuvoje daugiausia pastangų kovoje su miškų gaisrais dėjo miškininkai – pasak generalinio miškų urėdo B. Sakalausko, Lietuva viena iš nedaugelio šalių, kur miškininkai atlieka šias funkcijas. Tačiau, ieškodami efektyvesnių kovos su stichija būdų, miškininkai ir ugniagesiai nusprendė koordinuoti veiksmus, o kaip bendradarbiavimo simbolį pradėjo sodinti Šv. Florijono girią.

Žolės deginimo ir gaisro pavojaus miškams problema ypač aktuali Vilniaus apskrityje – kiekvieną savaitę po kelias dešimtis kartų tenka gaisro gesintojams skubėti į pamiškėse degančias pievas, iš kurių ugnis gali persimesti į šalia esančius miškus. Tad neatsitiktinai Ugniagesių profesinės šventės išvakarėse Generalinė miškų urėdija, kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu, norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į pernykštės žolės deginimo žalą, medelių sodinimo talką surengė Vilniaus rajone, Asvejos regioniniame parke, Nemenčinės miškų urėdijos tvarkomuose miškuose.

...Į simbolinį renginį atvykusius talkininkus pasitiko Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras. Talkininkus pasveikino Generalinis miškų urėdas B. Sakalauskas ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius vidaus tarnybos generolas R. Baniulis.

- Labai norėtųsi, kad mūsų šalies gyventojai, užuot kėlę grėsmę sau ir kitiems bei naikinę gamtą, sodintų medžius ir prisidėtų prie jos puoselėjimo, – sakė jis.

Šv. Florijono giria nėra didelis miško masyvas – tai daugiau sakralinis objektas. Vis tik talkos metu priešgaisrinės apsaugos pareigūnams ir miškininkams teko nemažai paplušėti, kol pasodino per 3 tūkst. pušaičių, todėl po darbo Nemenčinės miškų urėdas E. Ryškus, padėkojo talkininkams už atliktą darbą ir pakvietė juos pasivaišinti karštomis ant laužo keptomis dešrelėmis.

Po talkos generalinis miškų urėdas B. Sakalauskas padėkojo priešgaisrinės apsaugos darbuotojams už iniciatyvą organizuojant iškilmingą bei prasmingą miško sodinimo talką ir įteikė ugniagesiams padėkas. Savo ruožtu, padėkas už pagalbą įprasminant ugniagesių darbą miškininkams įteikė ugniagesiai. Po to kiekvienam sodintojui buvo įteikti suvenyrai su Nemenčinės miškų urėdijos atributika, kurie kasmet talkininkams primins apie Šv. Florijono girią ir jų pasodintus medelius, vienijančius miškininkų ir gaisrininkų pastangas išsaugoti šalies žaliąjį rūbą.   

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Kontaktai

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys
Vilniaus g. 60, LT- 15173, Nemenčinė
Tel., faks. 8 5 2371 836, 8 5 2381614
El.paštas info@nmu.lt

Darbo laikas

I-IV:                   8.00 - 17.00
V:                      8.00 - 16.45
Pietus:          12.00 - 12.45

Visos teisės saugomos. © 2018 VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinysIT Sprendimai: UAB Intermedija ®