Antradienis, 2018 m. spalio 23d., 00:20
Kontaktinis telefonas: 8 5 2371 836
Neįgaliesiems
Titulinis Svetainės medis El. paštas
  • Teksto dydis:
  • A
  • A
  • A
Pasirūpinkime planetos „žaliaisiais plaučiais“

Julita Vainickaitė

Pabradės „Ryto“ gimnazijos

8a klasės mokinė

 

Medžiai - gyvybės Žemėje šaltinis. Jie mus maitina, sutvirtina dirvožemį, mažina taršą ir eroziją, valo ir drėkina orą, stebina savo grožiu ir grakštumu. Žmogus niekur taip gerai nepailsi, kaip miško prieglobstyje. Tačiau kartu mes negalime pamiršti, kad planetos „žaliaisiais plaučiais“ reikia ir rūpintis.

Vedami šios minties, balandžio 30 d. mes, Pabradės „Ryto“ gimnazijos jaunųjų miškininkų būrelio „Alksniai“ ir gimnazijos gamtosauginio komiteto nariai, kartu su biologijos mokytoja Daiva Moroziene ir geografijos mokytoja Zita Čičiurkiene susirinkome į miško sodinimo talką Nemenčinės miškų urėdijos prižiūrimuose miškuose.

Čia mūsų jau laukė medelių sodinimo įrankius ir pušų bei berželių sodinukus paruošę miškininkai. Atidžiai išklausę Nemenčinės miškų urėdijos urėdo pavaduotojos Danutės Kazakevičienės ir Pabradės girininkijos girininko Giedriaus Grincevičiaus paaiškinimų, kaip tinkamai sodinti medelius, kibome į darbą. Vieniems sekėsi puikiai, kitiems iškilo sunkumų, tačiau iškart sulaukdavome miškininkų naudingų patarimų ir pagalbos. Kai pasodinome pušų sodinukus, girininkas Giedrius mus pakvietė pailsėti ir pasivaišinti saldumynais.

Pailsėję vėl kibome į darbą - dabar sodinome berželių sodinukus. Berželių sodinimas vyko sklandžiai, nuotaiką skaidrino pasirodžiusi saulutė, kuri tarsi džiaugėsi mūsų darbu. Pasodinę medelius, skubėjome prie miškininkų sukurto laužo išsikepti dešrelių ir pabendrauti. Nemenčinės miškų urėdijos darbuotojai plačiau papasakojo apie miškininko profesiją, įgūdžius ir asmenines savybes, kurių reikia šiam darbui. Grįždami namo pagalvojome, kad mes ne tik išmokome teisingai pasodinti medelius, susipažinome su miškininko profesijos ypatumais, bet ir prisidėjome prie Lietuvos miškų išsaugojimo. Dėkojame už nuoširdų bendravimą Nemenčinės miškų urėdijos miškininkams ir tikimės, kad mūsų pasodinti medeliai sėkmingai sužaliuos ir teiks džiaugsmą miško gyventojams ir svečiams.

  

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Kontaktai

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys
Vilniaus g. 60, LT- 15173, Nemenčinė
Tel., faks. 8 5 2371 836, 8 5 2381614
El.paštas info@nmu.lt

Darbo laikas

I-IV:                   8.00 - 17.00
V:                      8.00 - 16.45
Pietus:          12.00 - 12.45

Visos teisės saugomos. © 2018 VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinysIT Sprendimai: UAB Intermedija ®