Pirmadienis, 2018 m. spalio 22d., 23:53
Kontaktinis telefonas: 8 5 2371 836
Neįgaliesiems
Titulinis Svetainės medis El. paštas
  • Teksto dydis:
  • A
  • A
  • A
Pirmoji talka – Purviniškių giriose

Vėlyvas pavasaris šiemet gerokai pristabdė miškininkų darbus, tačiau nė kiek nesumažino gamtos mylėtojų entuziazmo. Jau nuo balandžio pradžios netilo urėdo telefonas: kada galėsime atvykti pas Jus į talką. Taip, miesto žmonės visada išsiilgę gamtos, todėl bet kokia proga pabūti miške, susipažinti su miškininkų atliekamais darbais ir jiems patalkininkauti – tai šventė. Pirmieji į miško sodinimo talką Nemenčinės miškų urėdijoje suskubo prekybos tinklo MAXIMA dirbantieji.

Apniukęs balandžio 28-osis rytmetis gero oro nežadėjo - visą sekmadienį danguje tvyrojo debesys, kartkartėmis lengvai nulynodavo, tačiau Purviniškių girininkijos miškuose klegėjo linksmi talkininkų balsai. Sunku buvo net pagalvoti, kad čia - tie patys pardavėjai, vadybininkai ir kiti prekybos tinklo darbuotojai. Kas specialiai užsakytu autobusu, kas nuosavu transportu atvyko čia šeimomis – net darželinio amžiaus vaikus atsivežė. Malonu žiūrėti buvo, kaip vyresnė, jau penkerių metukų, mergaitė prižiūrėjo ir mokė savo trimetę seserį, o ką jau kalbėti apie vyresnius...

Purviniškių girininkas Arūnas Jocius, padedamas pavaduotojo Andrejaus Jakubovskio ir kitų girininkijos darbuotojų talkai pasirengė tinkamai. Talkininkų laukė paruošti medelių sodinimo įrankiai, specialiame tirpale išmirkytomis šaknimis sodinukai. Tad darbas vyko sparčiai ir per pusdienį naujam miškui parengti plotai jau buvo užsodinti.

Po talkos lengvai pavargusių talkininkų laukė miškininkų paruoštas stalas su kvapniomis ant laužo žarijų keptomis dešrelėmis. Savo ruožtu prie bendro stalo gaiviaisiais gėrimais, saldumynais prisidėjo ir talkininkai. Daug klausimų apie miškininkų darbus, jų kasdienybę ir apie pačius miškus sulaukė miškų urėdas Eligijus Ryškus, jo pavaduotoja Danutė Kazakevičienė ir kiti miškininkai. Juk visai kitokį mišką pamato miesto žmogus, jame pabuvęs, padirbėjęs, o svarbiausia – tokiu būdu su gamtos slaptybėmis, su senaisiais papročiais supažindinamas ir augantis jaunimas. Kad geriau prisimintų vietas, kurioses pabuvojo, talkos dalyviai buvo apdovanoti kompaktiniais diskais apie VĮ Nemenčinės miškų urėdija ir kitais suvenyrais su urėdijos atributika. Tikėkimės, kad jie ilgam primins apie šią malonią talką ir pakvies kartas nuo karto sodintojus pažiūrėti, kaip auga jų pasodinti medeliai. 

 

 

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Kontaktai

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys
Vilniaus g. 60, LT- 15173, Nemenčinė
Tel., faks. 8 5 2371 836, 8 5 2381614
El.paštas info@nmu.lt

Darbo laikas

I-IV:                   8.00 - 17.00
V:                      8.00 - 16.45
Pietus:          12.00 - 12.45

Visos teisės saugomos. © 2018 VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinysIT Sprendimai: UAB Intermedija ®