Antradienis, 2018 m. spalio 23d., 00:39
Kontaktinis telefonas: 8 5 2371 836
Neįgaliesiems
Titulinis Svetainės medis El. paštas
  • Teksto dydis:
  • A
  • A
  • A
Inkilų iškėlimo šventė Nemenčinės girininkijoje

Kovo 18 d. per visą šalį nuvilnijo Aplinkos ministerijos ir Generalinės miškų urėdijos surengta visuomeninė akcija „Devyniasdešimt paukščių pavasarių“, kurios metu visose šalies miškų urėdijose buvo keliami inkilai. Ši akcija, skatinanti moksleivių bendravimą ir telkianti į bendrą darbą stebėti gamtą ir rūpintis ja, vyko ir VĮ Nemenčinės miškų urėdijos Nemenčinės girininkijoje.

Paukščių diena Lietuvoje pirmą kartą buvo pažymėta prieš 90 metų, kuomet ją organizavo vienas žymiausių Lietuvos gamtininkų prof. Tadas Ivanauskas. Nuo to laiko beveik kiekvieną pavasarį urėdijos, mokytojai ir moksleiviai, gamtos mylėtojai pamini šią dieną: gamina ir į medžius kelia paukščiams namus, o šiemet – jubiliejiniai metai

...Prie Nemenčinės girininkijos sugužėjo gražus būrelis Nemenčinės Gedimino gimnazijos moksleivių, vadovaujamų mokytojos Ingos Sevrukienės. Žiemiškas šaltukas neatbaidė moksleivių, kurių dauguma buvo iš jaunesnių klasių, noro dalyvauti šio neeilinio pirmadienio šventėje. Juo labiau, kad įdienojus oras truputį atšilo ir giedras dangus tiesiog traukte traukė pasigėrėti gamtos grožiu, o svarbiausius urėdijos gyvenimo momentus įamžinantis Zigmas Latakas stengėsi pagauti į objektyvą visus gražiausius renginio momentus...

Miškininkai šventei pasirengė kruopščiai ir atsakingai: parūpino inkilų, užkurė laužą pasišildyti pagautiems šalčio, o pavėsinėje - garavo karšta arbata... Todėl, vos tik susirinkę, dalis talkininkų, vedami girininko pavaduotojos Dalios Jankauskienės, paėmė kopėčias, kitus reikalingus įrankius, ir patraukė kelti inkilų į medžius. Tuo tarpu kiti, kurie norėjo išmokti patys susikalti inkilus, pasiliko prie girininkijos, kur juos inkilų gamybos meno mokė ne bet kas, o specialiai šiam tikslui į šventę atvykęs žinomas tautodailininkas - Jonas Bugailiškis!

Baigę savo darbus, jaunieji talkininkai ir svečiai susirinko prie laužo atsikvėpti, pabendrauti. Čia su jais bendravo ir Eglė Mankevičienė iš Generalinės miškų urėdijos, ir Nemenčinės miškų urėdo pavaduotoja Danutė Kazakevičienė su kitais urėdijos miškininkais, ir, be abejo, garbingasis šventės svečias J. Bugailiškis.

Švente visi buvo patenkinti, o tokių tradicijų puoselėjimo naudingumas - akivaizdus. Jų metu užsimezga ir plėtojamas miškininkų ir gamtininkų bendravimas su jaunaisiais miško bičiuliais, ugdoma jų meilė gamtai, lavinami moksleivių stebėjimo įgūdžiai. Šie užaugę perduos gražius įspūdžius iš vaikystės savo vaikams ir taip padės formuoti visos Lietuvos visuomenės nuostatą, kad miškai ir visa, kas juose yra, turi būti išsaugota ateities kartoms.

VĮ Nemenčinės miškų urėdija inf
 

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

Kontaktai

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninis padalinys
Vilniaus g. 60, LT- 15173, Nemenčinė
Tel., faks. 8 5 2371 836, 8 5 2381614
El.paštas info@nmu.lt

Darbo laikas

I-IV:                   8.00 - 17.00
V:                      8.00 - 16.45
Pietus:          12.00 - 12.45

Visos teisės saugomos. © 2018 VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės padalinysIT Sprendimai: UAB Intermedija ®